15 ақпан - Кеңес әскерлерінің Ауғанстаннан шығарылған күні

Ауған соғысы... Бұл туралы біз қаншалықты көп және сонымен бірге аз білеміз! Ол тарихта қалды, бірақ он жылдан аз уақыт ішінде интернационалист-жауынгерлердің көп өмірін қиды. Ол талай отбасын елең еткізді, өзімен бірге қайғы, орны толмас шығын, мырыш табыт, ауыр науқас жастарды алып келді. Ауған соғысына қатысқан ардагерлер соғыстың қаншама қасірет әкелгенін жақсы біледі. Бірақ өскелең ұрпақ сол сұрапыл жылдардағы оқиғаларды, интернационалдық борышын ерлікпен өтеген халық қаһармандарын есте сақтауы керек.15 ақпан күні No1 Қамысты орта мектебінің 11 сынып оқушылары мен «Саяхат-Сарбаз» әскери-патриоттық клубының оқушылары облыстық мәдениет үйі қызметкерлерінің ұйымдастыруымен Ауған соғысының ардагерлерімен кездесу кешіне қатысты. Интернационалист-жауынгер Николай Анатольевич Хлебовпен кездесу осы сұрапыл соғысқа қатысқандардың барлығын еске алу құрметіне айналды. Шара барысында студенттер Ауған соғысының тарихымен танысты, жарияланбаған Ауған соғысының басталу себептері мен оның ұзақтығы туралы,Кеңес әскерлерінің орны толмас шығыны, тағдыры қатал тағдыр жазған жерлестеріміз – бөтен соғыстың отында жанып, туған жерінің табалдырығын енді ешқашан аттамайтындар туралы. Бір минуттық үнсіздікпен қаза тапқан жауынгерлерімізді еске алып, жауынгерлік борышын өтеп, жанқиярлық, қаһармандық, ерлік көрсеткен жауынгерлерге тағзым етілді. Кушаева Диана жазушы И.Болтачтың жауынгер – интернационалист А.Мазукаевқа арналған өлеңін оқыды. Студенттер үшін бұл олардың жүректерінде өшпес із қалдырған ұмытылмас кездесу болды.