"Кәмелетке толмағандарға қатысты суицидтік мінез-құлық пен тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу" тақырыбындағы бірыңғай жалпымектептік ата-аналар жиналысы

№1 Қамысты жалпы білім беретін мектебінде 5-11 сынып ата-аналарына арналған "кәмелетке толмағандарға қатысты суицидтік мінез-құлық пен тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу"тақырыбында бірыңғай жалпымектептік ата-аналар жиналысы өтті. Ата-аналар жиналысының мақсаты: суицидтік мінез-құлықтың алдын алу мәселелерінде ата-аналар жұртшылығының психикалық сауаттылығының мәнін арттыру; кәмелетке толмағандардың суицидтік мінез-құлқының себептері мен белгілерімен танысу; отбасындағы тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу мәселелерінде психологиялық қолдау көрсету. Жиналыс 2 блокта өткізілді (теориялық және практикалық). Жиналыстың бірінші блогында педагог-психолог А. К. Біржанова ол ата-аналарға жасөспірімнің ерекшеліктері мен ықтимал қауіптері, негізгі себептері мен белгілері, суицидтік мінез-құлық себептері және балалар мен ата-аналар арасындағы қарым-қатынас мәселесі туралы айтты. Сондай-ақ тұрмыстық зорлық-зомбылықтың, Интернетке тәуелділіктің және қорқытудың (кибербуллингтің) алдын алу сияқты мәселелер қамтылды, балалар мен ата-аналар арасындағы қарым-қатынас тақырыбында бейнероликтер көрсетілді. Екінші блокта "фразаны жалғастырыңыз", "мен сізге не қажет екенін білемін" практикалық жаттығулары өткізілді және аутодеструктивті мінез-құлық пен тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу бойынша ұсыныстар берілді. Жиналыс соңында ата-аналарға Отбасылық тәрбие аспектілері, суицидтік мінез-құлықтың алдын алу бойынша РҚАО ұсынған жадынамалар таратылды. Жалпы, ата-аналар жиналысы нәтижелі өтті, ал ата-аналар белсенді қатысушылар мен әңгімелесушілер болды.

В Камыстинской общеобразовательной школе №1 для родителей 5-11 классов состоялось Единое общешкольное родительское собрание на тему… | Instagram